Co podarować mamie, która lubi zdrowy styl życia

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Coraz więcej osób zastanawia się więc nad tym, jaki prezent sprawić swojej rodzicielce. Jeżeli lubi ona zdrowy tryb życia, możemy kupić jej naturalne kosmetyki bądź ekologiczną żywność. Na szczęście, w sklepach internetowych oraz stacjonarnych znajdziemy całkiem sporo rozwiązań, które mogą nas zainteresować.

Postaw na ekologiczne orzechy i herbatki ziołowe

Jeśli interesuje nas zdrowy prezent na Dzień Mamy (www.bee.pl), postawić możemy chociażby na ekologiczne orzechy. To smaczna i pełnowartościowa przekąska, która może być spożywana solo. Można także wykorzystać ją jako dodatek do różnego rodzaju potraw. Jeśli nie wiemy, jakie są ulubione orzechy naszej rodzicielki, postawmy na ich mix. Wspaniałym podarunkiem będzie zestaw kilku różnych rodzajów orzechów w czekoladzie deserowej. Wspaniałym uzupełnieniem takiego podarunku będą herbatki ziołowe. Można pokusić się chociażby o zakup herbatki o właściwościach uspokajających. Może być na skomponowana z takich ziół jak na przykład rumianek lekarski, melisa czy kozłek. Dobrym pomysłem może okazać się także zakup herbatki wzmacniającej włosy, bazującej na skrzypie polnym i pokrzywie zwyczajnej. 

A może naturalny krem przeciwzmarszczkowy?

Każdej mamie przyda się również naturalny krem przeciwzmarszczkowy. Jest to więc także idealna propozycja podarunku. Dobrze byłoby, gdyby kosmetyk zawierał w swoim składzie olej migdałowy bądź arganowy. Cera dojrzała wyjątkowo dobrze reaguje na wspomniane składniki. Przeciwzmarszczkowe kremy powinny być też bogate w woski roślinne, takie jak chociażby wosk z borówki amerykańskiej. Ich konsystencja powinna być raczej treściwa. Skóra dojrzała bardzo często ma bowiem problem z nadmiernym przesuszeniem. Postarajmy się o to, aby jak najpiękniej zapakować krem na prezent. Możemy wykorzystać do tego celu ozdobne opakowanie bądź też torebkę prezentową. Do kremu warto dokupić bukiet kolorowych kwiatów.